Skrill Para Transferi nedir ve onu nasıl kullanabilirim?

Skrill Para Transferini kullanarak yurt dışında kendiniz veya üçüncü tarafın mobil cüzdanı ya da banka hesabına ücretsiz ve çeşitli para birimlerinde hızlı, kolay ve güvenli para gönderebilirsiniz. Hizmet, hem müşterilerimiz hem de müşterimiz olmayan kişiler için mevcuttur.

İşleri sizin için daha da kârlı yapmak için seçtiğiniz para birimi çiftleri için verilen adrese her sabah gönderilecek uyarı imkanı sunuyoruz. Skrill Para Transferi Kur Uyarı sayfasından istediğiniz zaman yeni uyarılar oluşturabilir veya mevcut uyarıları iptal edebilirsiniz.

Ayrıca Skrill Para Transferi Arkadaşa Tavsiye Et programına dahil olarak bu hizmeti kullandığınızda ödüller kazanabilirsiniz!

 

Skrill Para Transferini kullanarak nasıl para gönderebilirim?

Özel hazırlanmış sayfada* BAŞLAYIN üzerine tıklayarak veya Skrill hesabınızın GÖNDER bölümündeki Uluslararası para transferi düğmesini tıklayarak Skrill Para Transferi başlatabilirsiniz.

Skrill Para Transferini 4 basıt ve hızlı adımda tamamlayabilirsiniz:

    1. Gönderilen / alınacak tutarı girin, açılır menüden gönderilen / alınacak para birimini** seçin, ödeme yolunu belirtip DEVAM üzerine tıklayın.

    2. Parayı kime gönderdiğinizi teyit edin*** – kendinize mi ya da başkasına mı, alıcının bilgilerini (alıcının adı, para transferi seçeneğinin banka hesabı ya da mobil cüzdan olmasına göre banka hesabı veya mobil telefon numarası) girip DEVAM üzerine tıklayın.  

    3. İşlemin özetini inceleyip ONAYLA üzerine tıklayın.

    4. Ödeme yolunu seçip**** işlemi tamamlayın.

Transfer tamamlanınca kayıtlı email adresinize ödemenizin özeti gönderilecektir. Para transferlerinizin listesi, Transferlerim bölümünde mevcuttur.

*İlk Skrill Para Transferinizi yapacaksanız ve Skrill hesabınız yoksa Kaydolun tıklayarak yeni bir hesap oluşturmanız önerilecektir. Yalnız email adresi, şifre ve kişisel bilgilerinizi (adınız ve soy adınız, doğum tarihiniz ve irtibat biglileriniz) girin ve otomatik olarak ÜCRETSİZ bir Skrill hesabınız oluşturulacaktır. Hesabınızın para birimi, transferde belirttiğiniz para birimi olacaktır. Kaydı tamamlamadan önce para birimini değiştirebilirsiniz.

**Alınacak tutarı, Onun alacağı alana tıklayarak belirtebilirsiniz. Bu durumda, ödemeniz gereken tutar otomatik olarak düzeltilecektir. Uygulanan döviz kuru ödeme talebinin üzerinde gösterilecektir. Bu kur, bağımsız bir şekilde Reuters tarafından verilmektedir. TRANSFERİM alanındaki Düzenle üzerine tıklayarak ödeme ayrıntılarını her zaman değiştirebilirsinz.

***Daha önce yapmış olduğunuz transferler varsa alıcılar VAROLAN ALICILAR alanında korunacak ve böylece onların bilgilerini her zaman tekrar girmenize gerek kalmayacak.

****Daha önce seçtiğiniz ödeme yöntemini değiştirmek isterseniz Başka yolla ödeme? üzerine tıklayarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca gelecekteki ödemelerinizde tekrar girmenize gerek kalmaması açısından ödeme aracınızın korunmasını seçebilirsiniz.

Hangi ödeme yolunu kullanabilirim?

Skrill Para Transferi ödemelerinde halihazırda kredi/debit kartı, Rapid Transfer ve Klarna kullanılabilir.

 

Ne kadar ücret alıyorsunuz?

Yurtdışı transferde ücret alınmaz. Yerel transferlerde %2’ye kadar ücret alınır.

Bankanız, ek ücret uygulayabilir.

 

Para, alıcının hesabına ne zaman ulaşacak?

Paranız bize ulaşınca meblağı, mümkün olduğu yerde anında veya alıcı seçeneği ve seçmiş olduğunuz para yükleme yöntemine ve tabii parayı gönderdiğiniz güne bağlı olarak 24-72 saat içerisinde ulaştırmaya çalışırız. İşlem ayrıntılarını seçince bu konuda bilgilendirileceksiniz.

 

Transfer limitleri var mı ve onları nasıl yükseltebilirim?

Para yükleme yolu ve transferin alıcısına bağlı olarak bazı limitler ardır. Söz konusu limitlere ulaşınca tarafınıza bilgi verilecek ve ödemenizin işlenebilmesi için hesabınızı doğrulamanız istenilecektir.

 

Para, hangi para biriminde ulaşır?

Biz çok sayıda yerel para birimiyle çalışıyoruz ve transfer sırasında, Onun Alacağı alanındaki açılır menüden para birimi seçebilirsiniz, neticede meblağ, seçmiş olduğunuz para biriminde ulaşacaktır.

 

Skrill Para Transferinde Skrill bakiyemi kullanabilir miyim?

Hayır, güvenlik ve uyumluluk nedenlerinden dolayı Skrill bakiyenizin ayrı korunması gerektiğinden Skrill bakiyenizi, Skrill Para Transferinde kullanamazsınız.

 

Parayı alabilmesi için alıcının Skrill hesabı olması gerekiyor mu?

Hayır, Skrill Para Transferi hizmetimizi kullanarak para alabilmek için Skrill hesabı gerekli değildir.

 

Bir şirkete ya da işletme hesabına ödeme gönderebilir miyim?

Hayır, bir şahsın banka hesabına ya da mobil cüzdanına ödeme yapabilirsiniz.  

 

Skrill Para Transferim başarısız olursa ne olacak?

Kart veya banka hesap ödemeniz başarısız olursa işlem bilgilerini içeren bir otomatik email alacaksınız.

Para yükleme işlemi tamamlanır ancak herhangi bir nedenle Skrill Para Transferi tamamlanamazsa ödemeniz, mümkün olan en hızlı şekilde kart veya banka hesabınıza iade edilecektir. Skrill Para Transferiyle yaptığınız her ödemenizi Transferlerim bölümünde kontrol edebilirsiniz.

 

Skrill Para Transferini kullanarak para göndermek güvenli mi?

Evet, Skrill Para Transferini kullanarak para göndermek güvenlidir.

Skrill, bankacılık hizmetleri ve hisse senedi ticareti için kullanılan sitelerin güvenlik ve performans taleplerine uyumlu olarak geliştirildi. Hesabınıza oturum açma bilgileri, kişisel veriler ve tüm para işlemlerinin güvenliği, VeriSign sertifikalı, yüksek seviyede güvenilir 128 bit şifrelemeli Secure Socket Layer (SSL) teknolojisi kullanılarak sağlanmaktadır.

Skrill kullanarak bir ödeme gerçekleştirdiğinizde, kredi/debit kartı veya banka hesap numaranız gibi hassas finansal bilgiler alıcı tarafına paylaşılmaz.

 

Transferimi iptal edebilir miyim?

Transferler, ödemenizi aldıktan ve seçtiğiniz yere gönderdikten sonra iptal edilemez.