Güçlü Müşteri Kimlik Doğrulaması ne demek?

Güçlü Müşteri Kimlik Doğrulaması 14 Eylül 2019 yılında devre girecek, ödemeleri daha güvenli hale getirmeyi amaçlayan yeni tanıtılan bir Avrupa uygulamasıdır.

 

Değişiklik nedir?

Bazı piyasa güncellemerinin sonucu olarak hesabınıza oturum açmak ya da ödemelerinizi tamamlamak için cep telefonunuza gönderilen 6 haneli doğrulama kodu ya da birincil email adresinizi doğrulamanız gibi bazı ek bilgileri isteyebiliriz. Bunu nasıl yapabileceğinize ilişkin daha fazla bilgi burada. Geçmişte en az bir kez Skrill uygulamasını indirip kurduysanız ve giriş yaptıysanız, kimliğinizin doğrulanması için cep telefonunuza anlık bildirim alabilirsiniz.

 

Telefon numarası nasıl eklenir ya da mevcut telefon numarası nasıl değiştirilebilir?

Telefon numarası eklemek ya da mevcut olanı güncellemek için, buraya tıklayın, adresinizin yanındaki ‘Kişiler Bilgiler’ > ‘Düzenle’ butonuna tıklayın. Telefon numaranızı profilinize kaydetmeden önce 6 haneli sms kodu ile onaylamalısınız. Kimliğinizi doğrulamak için SMS kodunu alamıyorsanız, o zaman birincil email adresinizi doğrulama seçeneğini kimlik onaylamasında kullanabilirsiniz.

 

Birincil email adresi nasıl değiştirilebilir?

İkincil email adresinizi birincil yapabilmek için onu önce onaylamanız gerekir.

E-mail adresinizi doğrulamak için lütfen aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Ayarlar’ menüsünün ‘Kişisel Bilgiler’ alt menüsüne tıklayın.
  2. E-mail adresinizin yanındaki ‘Onayla’ linkine tıklayın.
  3. Bir kez ‘Doğrula’ linlkine tıkladığınızda, kayıtlı email adresinize 6 haneli kod gönderilir. Bu kod 15 dakika için geçerli olur. Email adresinizi doğrulama prosedürünü tamamlamak için bu yolu izlemelisiniz. 

Onaylanan ikincil e-mail adresinizi birincil yapmak için ‘Ayarlar’ menüsünün ‘Kişisel Bilgiler’ bölümüne gidin ve e-mail adresinizin yanındaki ‘BİRİNCİL YAP’ butonuna tıklayın.

 

 

 

*Hesabınıza oturum açarken, ‘Bu cihazda bir daha sorma’ kutusuna tıklayarak oturum açmalarınızı daha kolay ve hızlı hale getirebilirsiniz. Güvenilir cihazlarınızı, Skrill hesabınızın ‘Ayarlar’ menüsünün ‘Güvenlik’ alt menüsünden yönetebilirsiniz.

*Bir parasal işlem başlattığınızda, doğrulama esnasında, alıcıyı ‘güvenilir’ olarak seçebilirsiniz ve bu alıcıya işlemlerinizi daha kolay ve hızlı hale getirebilirsiniz.