Co to jest załączenie dokumentu?

Załączenie dokumentu poprzez Jumio to szybki i łatwy proces, który ma na celu ułatwienie weryfikacji.

 

Co to jest Jumio?

Jumio to zewnętrzny program opracowany głownie do przeczytania i uwierzytelnienia dokumentów.

Przed rozpoczęciem procesu, prosimy przygotować:

    - dokument tożsamości oraz/albo dokument potwierdzający adres
    - komputer lub komórkę z kamerką jak i zainstalowaną aplikację mobilną Skrill
    - przeglądarkę z wyłączoną blokadą okienek wyskakujących (pop-up)

 

Jak długo zajmie załączenie dokumentu?

Proces ten jest zautomatyzowany i zazwyczaj zajmuje kilka sekund. Prosimy jednak zauważyć, iż opóźnienia do 48h są możliwe w przypadku gdy nasz system nie jest w stanie automatycznie zweryfikować dokumentu , więc ręczne sprawdzenie będzie konieczne. Informujemy także, że w przypadku potrzeby nasz dział weryfikacyjny może poprosić o dodatkowe lub alternatywne dokumenty.

 

Jak załączyć dokumenty?

Podczas weryfikacji konta, niezbędne będzie potwierdzenie tożsamości poprzez załączenie swojego dokumentu, korzystając z webkamerki. Klikając na “Załącz” będzie można wybrać albo aktywować swoją webkamerkę, albo ściągnąć mobilną aplikację Skrill aby rozpocząć proces załączenia swojego dokumentu tożsamości (ID/selfie/itp).

Kliknięcie w przycisk rozpocznie process weryfikacji co umożliwi przekierowanie do strony, na której wyświetli się opcja użycia webkamerki aby zrobić zdjęcie dokumentu tożsamości jak i odrębne zdjęcie twarzy (selfie).

Wówczas należy wybrać typ dokumentu tożsamości, który zostanie użyty do weryfikacji. Następnie wyskoczy okienko (pop-up) z określoną treścią w przeglądarce aby pozwolić na udostępnienie webkamerki żeby zrobić zdjęcie dokumentu tożsamości jak i odrębne zdjęcie twarzy (selfie).

Do weryfikacji adresu, możemy poprosić o załączenie dokumentu, który potwierdza imię, nazwisko i adres, na przykład rachunek za media.

Uwaga! W zależności od dokumentu możliwe, że niezbędne będzie załączenie obu stron danego dokumentu.

 

Nie posiadam takich dokumentów. Co mam zrobić?

Niestety nie będziemy w stanie zweryfikować konta bez kopii ważnego oficjalnego dokumentu tożsamości

 

Nie jestem w stanie załączyć swoich dokumentów. Jak należy postępować?

Jeśli załączenie dokumentów zakończyło się niepowodzeniem, prosimy napisać do nas, używając formularza kontaktowego poniżej. Prosimy opisać napotkanie niedogodności i jeśli jest to możliwe prosimy wysłać też zrzut ekranu (screenshot) z widocznym błędem.

Uwaga! Obecnie akceptujemy dokumenty załączone tylko poprzez Jumio. Dokumenty wysłane poprzez email lub formularz kontaktowy na naszej stronie nie zostaną zaakceptowane.