Dvoufázové ověření (2FA)

1. Dvoufázové ověření (2FA)

Dvoufázové ověření, známé jako 2FA, je dodatečnou úrovní zabezpečení, které kromě emailu a hesla vyžaduje i něčeho jiného, co má u sebe jenom majitel účtu, kupříkladu 2FA kód, který je vygenerován bezpečnostním programem na telefonu majitele účtu.

Používání emailu, hesla a 2FA kódu dělá potenciálnímu vetřelci proniknutí do účtu a získání osobních informací anebo totožnosti těžší.

 

2. Jak zapnout dvou fázové ověření (2FA)?

    1. Ve vašem Skrill účtu klikněte na Nastavení a poté na Zabezpečení.

    2. Při položce dvoufázové ověření klikněte na SPRAVOVAT a poté na ZAPNOUT AUTENTIZACI. Toto otevře instalační okno.

* Klikněte pro zvětšení obrázku

    3. Nainstalujte program Google Authenticator z Apple app store anebo Google Play Store na váš telefon.

    4. Naskenujte QR čárový kód, který se vám zobrazil v instalačním okně. Toto můžete udělat na svém mobilním zařízení iOS kliknutím na + v pravém horním rohu a poté na Naskenovat čárový kód  anebo kliknutím na + v pravém dolním rohu a poté na Naskenovat čárový kód v Androidu.

* Klikněte pro zvětšení obrázku

    5. Vyplňte kód zobrazený Google Autentikátorem do kolónky Zadejte klíč.

    6. Abyste uložili nastavení, klikněte na tlačítko Ověřit.

Jakmile bude dvoufázové ověření aktivní, zobrazí se vám 2FA záložní kódy. Tyto 2FA kódy jsou na jedno použití. Prosím uschovejte je na bezpečném místě. Když ztratíte svůj telefon, tyto kódy vám umožní abyste se mohli dostat do Vašeho Skrill účtu a vygenerovali kódy nové.

S aktivním dvoufázovým ověřením budete muset vyplnit 2FA kód vygenerovaný Google Autentikátorem při přihlášení do Vašeho Skrill účtu, do mobilní aplikace Skrill anebo při platbě Skrillem na stránkách obchodníků.

 

3. Co mám dělat když nemůžu při nastavení dvoufázového ověření naskenovat čárový kód?

Pokud se vám nedaří naskenovat čárový kód, můžete zadat kód manuálně abyste úspěšně nastavili váš telefon. Abyste tak mohli udělat, vykonejte následující kroky:

    1. Klikněte na link Nemůžete oskenovat čárový kód?

* Klikněte pro zvětšení obrázku

    2. V Google Authentikátoru, zmáčnkněte +.

    3. U Druhu klíče zvolte Časovaný.

    4. Do Účtu napište vaší úplnou emailovou adresu.

    5. Do kolónky “Kód” napište svůj bezpečnostní kód.

    6. Zmáčkněte Hotovo / Přidat.

4. Nemůžu zapnout dvoufázové ověření?

Pokud nemáte možnost zapnout dvoufázové ověření, je možné že máte ješte pořád aktivní fyzický generátor kódů*. Abyste mohli používat Google Autentikátor bude zapotřebí abyste deaktivovali starý fyzický generátor kódů. Pokud fyzický generátor kódů již nemáte, kontaktujte prosím naší zákaznickou podporu. Kontaktovat nás můžete kliknutím na kontaktní link níže.

*Prosím, vezměte na vědomí, že fyzické generátory kódů již neprovozujeme.

 

5. Můžu používat fyzický generátor kódů a Google Autentikátor současně?

Ne. Můžete používat jenom jeden. Před tím než budete moci začít používat Google Autentikátor bude zapotřebí abyste deaktivovali starý fyzický generátor kódů*.

*Prosím, vezměte na vědomí, že fyzické generátory kódů již neprovozujeme.

 

6.Přihlašování do Skrill účtu s dvoufázovým ověřením.

    1. Otevřete https://account.skrill.com a klikněte na Přihlásit se.

    2. Napište svůj email a heslo pro přístup na váš Skrill účet.

    3. Nyní se vám otevře okno dvoufázového ověření. Otevřete Google Autentikátor na vašem zařízení a vygenerovaný kód napište do pole pro kód z Google Autentikátora. Můžete také zaškrtnout políčko Zapamatovat toto zařízení.

* Klikněte pro zvětšení obrázku

Pozn.: První transakce s mobilní aplikací bude požadovat také kód z Google Autentikátora. S jedním kódem lze provádět transakce jenom po dobu patnácti minut. Poté můžete vygenerovat kód další.

 

7. Co znamená “Tomuto zařízení důvěřujte” a jak toho mohu využít?

Možnost důvěřovat zařízení vám umožňuje snažší a bezpěčné přihlašování. Veškeré zařízení, kterým nedůvěřujete budou po vás při přihlášení vyžadovat dvoufázové ověření. Když se budete přihlasovat do vašeho Skrill účtu anebo do platební brány obchodníka s dvoufázovým ověřením, pod kolónkou Security token bude zaškrtávací políčko “Tomuto zařízení důvěřujte”. Zaškrtnutím tohoto políčka přidáte váš prohlížeč do seznamu zařízení, kterým důvěřujete. Tento seznam lze vidět v Nastaveních v sekci Nastavení účtu po kliknutí na Upravit vedle Dvoufaktorového ověření.

 

8. Jaký je maximální počet zařízení, kterým můžem důvěřovat?

Můžete přidat až 5 zařízení, kterým důvěřujete (prohlížeče anebo mobilní zařízení). Abyste mohli přidat další zařízení, můžete odstranit starší zařízení ze sesnamu. Tento seznam lze vidět v Nastaveních v sekci Nastavení účtu po kliknutí na Upravit vedle Dvoufaktorového ověření kliknutím na ikonu koše vedle zařízení.

* Klikněte pro zvětšení obrázku

9. Platba na stránce obchodníka přes platební bránu.

Při platbách Skrillem na stránkách obchodníků se lze přihlásit a zaplatit ze zůstatku na vašem Skrill účtu. Platbu lze uskutečnit následujícím způsobem:

    1. Přihlašte se se vým emailem a heslem a poté se vám zobrazí okno s dvoufázovým ověřením.

    2. Otevřete váš Google Autentikátor na vašem zařízení a kód, který se vám zobrazí vložte do patřičné kolonky Security Token v platební bráně obchodníka.

* Klikněte pro zvětšení obrázku

    3. Nyní budete úspěšně přihláseni do vašeho Skrill účtu přes platební bránu obchodníka.

 

10. Přihlašování pomocí záložních kódů 2FA.

Záložní kódy 2FA jsou generovány když jsi nastavujete dvoufázové ověření ve vašem Skrill účtě. Každý záloní kód 2FA lze použít jenom jednou. Doporučujeme vám zapsat si kódy a držet je na tajném místě. NEDOPORUČUJEME vám používat záložní kódy místo kódů vygenerovaných aplikací Google Autentikátor na vašem mobilním zařízení.

Záložní kódy 2FA jsou užitečné v případě, že ztratíte anebo Vám bude odcizené vaše zařízení. V tomto případě lze použít záložní kódy pro přihlášení místo generování kódů pomocí Google autentikátora na vašem mobilním zařízení.

 

11. Jak můžu vygenerovat víc záložních kódů?

Nové záložní kódy 2FA si můžete vygenerovat ve vašem Skrill účtu v Nastaveních a poté v Nastaveních účtu u položky Dvoufaktorové ověření klikněte na Upravit a novém okně, které se otevře klikněte na tlačítko Znovu generovat obnovovací klíče a pak Ano. Nyní se vám zobrazí pět nových osmimístních záložních kódů.

Veškeré předchozí záložní kódy 2FA nyní ztratí platnost.

 

12. Mé kódy z Google Autentikátora nefungují. Co mám dělat?

Toto se může stát když čas na vašem Google Autentikátoru není sesynchronizován. Abyste se ubezpečili, že máte správný čas, prosím následujte tyto kroky:

    1. V Google Autentikátoru otevřete hlavní menu (tři tečky vpravo nahoře).*

    2. Klepněte na Settings.

    3. Klepněte na Time correction for codes.

    4. Klepněte na Sync now.

    5. Na následujícím okně se vám zobrazí oznámení, že čas byl úspěšně sesynchronizován. Nyní by se měli být schopni přihlásit do vašeho Skrill účtu s použitím dvoufázového ověření. Synchronizace změní jenom vnitřní čas autentikátora a nijak neovlyvní čas ani datum vašho zařízení.

* Funkce TimeSync není dostupná na iOS verzi Google Autentikátora a uživatelé iOS musí manuálně nastavit čas a zónu jejích zařízení.

13. Můj telefon je ztracen anebo odcizen. Co mám dělat?

Odporoučíme vám se ihned přihlásit do vašeho Skrill účtu a změnit vaše heslo. Abyste se mohli přihlásit, můžete použít své záložní kódy 2FA. Pokud nemáte záložní kódy 2FA, můžete požádat o pomoc naší zákaznickou podporu abychom mohli dvoufázové ověření z vašeho Skrill účtu odstranit. Kontaktovat nás můžete kliknutím na kontaktní link níže.

 

14. Smazal jsem z Google Autentikátora časovaný kód Skrillu. Co mám udělat?

Pokud jste smazali z vašeho Google Autentikátora časovaný kód Skrillu, doporučujeme vám ihned změnit své heslo v Nastaveních vašeho Skrill účtu. Abyste se dostali do svého Skrill účtu, můžete použít záložní kódy 2FA. Jakmile jste toto udělali, měli byste vypnout dvoufázové ověření (bod 16 Jak můžu vypnout dvoufázové ověření?).

Pokud nemáte záložní kódy 2FA, můžete kontaktovat náš zákaznický servis abychom dvoufázové ověření z vašeho Skrill účtu odstranili. Kontaktovat nás můžete kliknutím na kontaktní link níže.

 

15. Je zapotřebí připojení k internetu abych mohl použít dvoufázové ověření?

Ano. Pokud nemáte připojiní k internetu, nebudete se moci přihlásit do vašeho Skrill účtu ani do mobilní aplikace Skrillu. Samotný Google Autentikátor však připojení k internetu nevyžaduje.

 

16. Jak vypnu dvoufázové ověření?

    1. Ve vašem Skrill účtu klikněte na Nastavení a pak na Zabezpečení.

    2. Při položce Dvoufaktovoré ověření klikněte na SPRAVOVAT a poté v novém okně klikněte na tlačítko VYPNOUT DVOUFÁZOVÉ OVĚŘENÍ.

* Klikněte pro zvětšení obrázku

    3. Jakmile jste odstranili dvoufázové ověření, bude zapotřebí abyste z Google Authentikátora odstranili Skrill.

    4. Zmáčkněte a držte Skrill a poté klepněte na ikonu koše vpravo nehoře. *

    5. Nyní lze odstranit časovaný kód Skrillu i z Google Autentikátora, jenom zmáčkněte a podržte Skrill až se v pravém horním rohu neobjeví ikonka koše. Nyní stačí klepnout na ikonku koše a Skrill se z Google Autentikátora smaže. Toto můžete udělat kliknutím na daný email a poté na Smazat a potvrzením této akce při iOS anebo kliknutím na ikonu koše a poté potvrzením při systému Android. Nedoporučuje se držet staré kódy v Autentikátoru, může to způsobit zmatek v budoucnu, když si časové kódy Skrillu opět nastavíte.

*V závislosti na Vašem zařízení se může stát, že budete muset kliknout na kód samotný a držet na něm prst až dokud se Vám nezobrazí možnost smazat ho.

 

Více informací o používání dvoufázového ověření získáte na patřičné internetové stránce Googlu.