Skrill Para Transferi nedir ve onu nasıl kullanabilirim?

Skrill Para Transferi’ni kullanarak sıfır FX ücreti ile kendizin veya üçüncü bir tarafın mobil cüzdanı ya da banka hesabına para gönderebilirsiniz. Transfer anında işlenir (1) ve alıcının yerel para biriminde gerçekleştirilir. Hizmet, hem müşterilerimiz hem de müşterimiz olmayan kişiler için mevcuttur.

Skrill Para Transferini kullanarak nasıl para gönderebilirim?

 • Skrill hesabım yok
 1. Skrill Para Transferi sayfasına gidin. Göndermek istediğiniz tutarı ve alıcı ülkeyi belirtin. Ödeme talebinizin üzerinde uygulanacak para dönüşüm kurunu göreceksiniz. Bu kur, bağımsız bir şekilde Reuters tarafından verilmektedir. Söz konusu döviz kuruna biz hiçbir gizli ücret eklemeyiz.
 2. Alıcının ikamet ettiği ülkeye bağlı olarak ödemeyi, banka hesabına veya mobil cüzdana ya da her ikisine de yapabileceksiniz.
 3. Transferi tamamlamak için Başlayın üzerine tıklayın. Bunu yapınca Kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz – email, şifre ve kişisel bilgilerinizi (adınız ve soy adınız, doğum tarihi ve iletişim bilgileri) girmeniz yeterli olacaktır. Başlangıçta verilen bilgiler korunacak ve kişisel bilgilerinizin yanında verilecektir. Tabii, transferi Düzenleme seçeneği de mevcuttur.
 4. Devam üzerine tıklayınca otomatik olarak sizin için ÜCRETSİZ bir Skrill hesabı(2) oluşturulacaktır. Hesabın para birimi, transferi başlattığınız sırada seçmiş olduğunuz para birimi olacaktır.
 5. Ardından parayı kime göndereceğinizi belirtmeniz gerekecek – kendinize mi yoksa başka birisine mi. Paranın ulaştırılacağı yere (banka hesabı veya mobil cüzdan) bağlı olarak alıcının adı, banka hesabı ya da mobil numarası girmeniz istenilecektir. Alıcının bilgileri, gelecekte başka ödemelerde kullanılmak üzere korunacaktır.
 6. Mevcut ödeme seçeneklerden birini tercih ederek transferi tamamlayınca onaylanması için ödemenin özeti gösterilecek ve kayıtlı email adresinize gönderielcektir. Para transferlerinizin listesi “Transferlerim” bölümünde mevcuttur.

(2) Oluşturulan Skrill hesabı bir temel hesaptır ve limitlere tabidir. İşlem limitlerinizi yükseltmek için kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir.

 

* Görüntüyü büyütmek için üzerine tıklayın

 

 • Skrill hesabım var
 1. Skrill Para Transferi sayfasına gidin ve transfer bilgilerini (tutar, alıcının ülkesi vb.) girin. Skrill Para Transferi hizmetlerine, Skrill hesabınızdaki bannere tıklayarak da ulaşabilirsiniz.
 2. Alıcının ikamet ettiği ülkeye bağlı olarak banka hesabına veya mobil cüzdana ya da ikisine de para gönderebilirsiniz.
 3. Skrill hesabınız olduğundan, kayıtlı email adresi ve şifrenizle giriş yapın.
 4. Önceden belirtilen ödeme bilgileri korunacak ve ardından parayı kime göndereceğinizi belirtmeniz gerekecek – kendinize mi yoksa başka birisine mi. Paranın ulaştırılacağı yere (banka hesabı veya mobil cüzdan) bağlı olarak alıcının adı, banka hesabı ya da mobil numarası girmeniz istenilecektir. Bilgiler, gelecekte başka ödemelerde kullanılmak üzere korunacaktır.
 5. Mevcut ödeme seçenekleren birini tercih ederek transferi tamamlayınca onaylanması için ödemenin özeti gösterilecek ve kayıtlı email adresinize gönderielcektir. Para transferlerinizin listesi “Transferlerim” bölümünde mevcuttur.

Hangi ödeme yolunu kullanabilirim?

Skrill Para Transferi ödemesi için halihazırda kredi/debit kartınızı*, Rapid Transfer ve Klarna’yı kullanabilirsiniz.

*ABD tarafından verilen kartlar, Skrill Para Transferi ödemelerinde kullanılamaz.

Ne kadar ücret alıyorsunuz?

Skrill Para Transferi, sıfır para dönüşüm ve para yükleme ücreti ile gerçekleşir.

Bankanız tarafından ek ücretler uygulanabileceğini hatırlatmak isteriz.

Ne kadar bir tutar gönerebilirim ve transfer limitlerimi nasıl yükseltebilirim?

Para yükleme yolu ve transferin alıcısına bağlı olarak bazı limitler vardır. Tutarı girince bu tutarın limitlerinizin altında mı üstünde mi olduğu konusunda size bilgi verilecektir.

Skrill hesabınız yeni ise kimliğinizi doğrulayarak limitlerinizi yükseltebilirsiniz.

Skrill Para Transferi kullanarak paranın ulaşması ne kadar bir zaman alır? (1)

Paranız ulaşınca, meblağı mümkün olduğu yerde anında veya alıcı seçeneği (mobil cüzdan) ve seçmiş olduğunuz para yükleme yöntemine ve tabii parayı gönderdiğiniz güne bağlı olarak 24-72 saat içerisinde ulaştırmaya çalışırız.

Para, hangi para biriminde ulaşır?

Skrill Para Transferi, alıcının yerel para biriminde işlenir.

Skrill bakiyemi neden Skrill Para Transferinde kullanamıyorum?

Güvenlik ve uyumluluk nedenlerinden dolayı Skrill bakiyenizin ayrı korunması gerekiyor.

Alıcının parayı alabilmesi için Skrill hesabı olması gerekiyor mu?

Hayır, Skrill Para Transferi hizmetimizi kullanarak para alabilmek için Skrill hesabı gerekli değildir.

Kendime para gönderebilir miyim?

Evet, adınızı ve banka hesap bilgilerinizi ya da mobil numaranızı girmeniz yeterlidir. Süreç, başka birisine para göndermenin aynısıdır.

Skrill Para Transferim başarısız olursa ne olacak?

Kart veya banka hesap ödemeniz başarısız olursa işlem bilgilerini içeren bir otomatik email alacaksınız.

Para yükleme işlemi tamamlanır ancak herhangi bir nedenle Skrill Para Transferi tamamlanamazsa ödemeniz, mümkün olan en hızlı şekilde kart veya banka hesabınıza iade edilecektir. “Transferlerim” bölümünden her ödemenin durumunu görebilirsiniz.

Not: Alıcının, telefon numarası, IBAN, alıcının adı gibi bilgilerini doğru girdiğinizden emin olmalısınız.

Skrill Para Transferini kullanarak para göndermek güvenli mi?

Skrill, bankacılık hizmetleri ve hisse senedi ticareti için kullanılan sitelerin güvenlik ve performans taleplerine uyumlu olarak geliştirildi. Hesabınıza oturum açma bilgileri, kişisel veriler ve tüm para işlemlerinin güvenliği, VeriSign sertifikalı, yüksek seviyede güvenilir 128 bit şifrelemeli Secure Socket Layer (SSL) teknolojisi kullanılarak sağlanmaktadır.

Skrill kullanarak bir ödeme gerçekleştirdiğinizde, kredi/debit kartı veya banka hesap numaranız gibi hassas finansal bilgiler alıcı tarafına paylaşılmaz.

Alınacak tutarı ayarlayabilir miyim?

Evet, sırf Alacaklar yazısı üzerine hafifçe tıklayarak alınacak tutarı belirtebilirsiniz. Ödemeniz gereken tutar, otomatik olarak hesaplanacaktır.

Transferimi iptal edebilir miyim?

Transferler, ödemenizi aldıktan ve seçtiğiniz yere gönderdikten sonra iptal edilemez.