Onaylı satıcı olmak için ne yapmam gerekiyor?

Doğrulanmış satıcılar, dünya genelinde para gönderirken ve alırken düşük rezerv tutarı, daha fazla ödeme seçeneği ve sınırsız işlem avantajlarından yararlanır. Doğrulandıktan sonra çeşitli pazarlama fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Ayrı bir tüzel kişilik olarak faaliyet gösteren satıcıların, ticari durumlarını açık olarak teyit eden belgelerinin bulunması gerekir.

Doğrulama için asgari gereksinimler aşağıda belirtilmiştir:

  1. Skrill hesap sahibinin pasaportu, kimlik kartı (önlü arkalı) veya sürücü belgesi gibi geçerli resmi kimlik belgesinin renkli kopyası.

  2. Son üç ay içerisinde düzenlenmiş bir elektrik/su/doğalgaz faturası veya banka ekstresi gibi kayıtlı temsilci veya işletme ve iş adresini teyit eden, kayıtlı şirketin adresinin kanıtı. Alternatif olarak ilgili Şirket Sicil Kurumu kaydından bir fotoğrafı da kabul edebiliriz.

  3. Meşru bir işletme olarak faaliyet gösterdiğinizi kanıtlayan şirket ana sözleşmesi veya benzer bir belge. (Bağımsız tüccarlar için geçerli değildir.)

  4. Varsa hissedarların ve iş ortaklarının bilgileri; lütfen hissedarların ve şirket yöneticilerinin adlarını bir antetli kağıda yazın ve bu kağıdı imzalatıp kaşeletin.

  5. Doldurulmuş bir Satıcı Anketi.

Bu liste, istenebilecek minimum gereksinimleri ve ek belge veya bilgileri kapsamaktadır.