Skrill'de hesap açmak için neye ihtiyacım var?

Skrill'i kullanmaya başlamak çok kolay. Skrill hesabı oluştururken sadece adınızı, e-mail adresinizi ve şifrenizi sağlamalısınız. Skrill hesabınıza para gelene ya da para yüklenene kadar başka bir bilgi beyanı talep edilmez.

Mevduat

İlk para yükleme işleminizi başlattığınızda, ilgili işlemin tamamlanması ve Skrill hesabınızın özelliklerinin belirlenmesi için asgari oranda kişisel bilgi sağlamanız istenecektir.

İlk kez para yüklediğinizde sağlamanız gereken bilgiler aşağıdaki gibi:

  • ikamet ettiğiniz ülkenin adı,
  • Skrill hesabınıızn para birimi,
  • adresiniz,
  • ikamet ettiğiniz şehrin adı,
  • posta kodu,
  • doğum tarihiniz.

Bu bilgiyi sisteme beyan etmeniz durumunda, Skrill hesabınızın tüm özelliklerine erişebileceksiniz.

Para Almak Receive money

'Para Alma' seçeneği tüm Skrill üyeleri için açıktır.

Başka bir Skrill üyesinden ya da satıcıdan para aldığınızda, tarafınıza ödemenin gerçekleştirildiğini bilgilendiren bir e-posta gönderilecektir. Parayı almak için Size para yatırıldı bilgisinin iletildiği e-mail adresinizi kullanarak Skrill hesabınıza oturum açmalısınız. Daha sonra yukarıda sırlanan bilgileri sağlamanız istenecektir. Bu sayede para gönderme ve geri kalan Skrill hesap işlevlerine erişim sağlayabileceksiniz.

Not: Yukarıda sıralanan bilgileri sağlamanız durumda para Skrill hesabınıza otomatik olarak yüklenecektir. Parayı, işlemin para biriminden bağımsız olarak seçtiğiniz Skrill hesabınızın para biriminde alacaksınız. Örneğin, başka bir Skrill üyesi Size USD cinsinden para gönderirse ve Skrill cüzdanınıızın para birimi EUR ise, alınan tutar EUR olarak aktarılır ve bunun için toptan günlük döviz kuru üzerine %3.99'luk ek döviz dönüştürme ücreti* uygulanır.

Skrill'de en büyük önceliğimiz hesabınızın güvenliğini sağlamaktır. Bunun için ek güvenlik önlemleri ve doğrulamaları gerekmektedir.

Oturum Açma

Yukarıda açıklandığı gibi profil bilgilerinizi tamamladığınızda Skrill hesabınızın güvenliğini sağlamak için iki adımlı kimlik doğrulamasını ayarlamanız ya da PIN kodu oluşturmanız istenecektir.

Onaylama

Skrill hesabınıza ilk başarılı para yükleme işleminizi gerçekleştirdiğinizde ya da para aldığınızda, 'hesabınızı onaylama' seçeneği Sizin için aktif hale gelecektir. Skrill hesabınızı onaylama seçeneği Size sunulsa dahi aktif kullanıma geçmeden hesap onaylamasına gerek duyulmaz. Bilgilerinizi doğrulamanız gerekmeden önce sınırlı miktara kadar para gönderebilir ve para alabilirsiniz.

 

* Skrill hesabınız işlemin para birimi dışında bir para birimindeyse, toptan döviz kurumuza % 3,99 oranında bir ek yapılır.