Gelir/Servet Kanıtı Esasları

Skrill, her finansal kurumların olduğu gibi, müşterilerimiz ve işimizi korumak için tasarlanan düzenlemelere tabidir.

Biz, müşterilerimiz tarafından kullanılan paraların yasal yollardan elde edildiğini kanıtlamakla yükümlüyüz.  

Bundan dolayı, hesap bu şartın uygulamasını gerektiren belli bir limit düzeyine ulaşınca müşterilerimizden kullandıkları paraların kaynağını (kaynaklarını) teyit eden kanıt sunmalarını talep edebiliriz. 

Financial Conduct Authority (FCA) tarafından düzenlemeye tabi olan tüm ödeme hizmeti sunucuları bu kontrolleri yapmakla yükümlüdür.
 
Göndermeniz gereken bilgiler:

Dijital ödeme sistemimizi kullanarak transfer ettiğiniz paraların kaynağını tespit etmede ve kanıtlamada yardım olacak belgeler.
 
 
Genelde istediğimiz belgeler şunlardır:
 
•Gelir/Servet kaynağı: Maaş Bordrosu / İşverenden Resmi Mektup / Kar Payı / Emekli Maaşı / Faturalar / Gelir Kanıtı / Ticaret Kanıtları / Kazançlar / Malvarlıkları vb.
 
•Hesabınızda kullandığınız paraları karşılayabilecek düzenli gelirlerin kaynağının net bir şekilde görüldüğü banka hesap özeti.
 
•Bizimle yaptığınız işlemlerinizin seviyeleriyle ilgili “ödeme gücünüzü” kanıtlayacak başka bir net delil. 
 
 
Bilgiler hangi amaç için kullanılacak?
 
Bu bilgiler, yalnız parların kaynağının yasal olduğunun ve yasalara uygun olarak kazanıldığının teyidi için kullanılacaktır.

Bilgiler, sıkı bir güvenlikle ele alınacak, yalnız bu prosedürle uğraşan yetkililer tarafından işlenecek ve ayrıca bilgiler, Gizlilik Politikamız doğrultusunda işlenecektir.
 
Bu önemli FCA şartıyla ilgili gösterdiğiniz işbirliğiniz için teşekkür ederiz.
 
Önemli: Doğrulama, önemli bir işlemdir ve hızlı cevabınız, aldığınız hizmetlerde aksama olmamasını garantilemiş olacaktır.
 
Skrill, sizden hiçbir zaman kişisel bilgilerinizi, hesap şifrenizi veya ödeme detaylarınızı sormayacaktır. Biz, hesaba giriş sayfası dışında, hiçbir zaman sizden şifrenizi girmenizi istemeyeceğiz. Şüphe uyandıran bir email almanız durumunda lütfen bizimle irtibata geçin ve bu emaile cevap vermeyin veya hiçbir bağlantıyı tıklamayın. Güvenlikle ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen şu metni inceleyin:  Skrill hesabımı nasıl güvende tutabilirim?