Belge yükleme nedir?

Jumio vasıtasıyla belge yüklemek, doğrulama prosedürümüzü tamamlamanıza yardımcı olacak hızlı ve kolay olan otomatik bir işlemdir.

Jumio nedir?

Jumio, belge okuma ve doğrulama için hazırlanmış bir dış şirketin yazılımıdır.
Başlamadan önce şunlar gereklidir:
- kimlik ve/veya adres belgeniz elinizde olmalıdır
- kameralı bilgisayar veya Skrill uygulamasının yüklenmiş olduğu kameralı cep telefonu
- internet tarayıcınızda açılır pencerelere izin verilmiş olmalıdır

Belge yüklemesi ne kadar zaman alır?

İşlemler otomatik olarak ve genelde çok hızlı bir şekilde tamamlanır. Ancak sistem, belgenizi otomatik olarak doğrulayamazsa, manuel işlenmesi gerekebilir, ki bu da 48 saate kadar bir zaman alabilir. Gerekmesi durumunda doğrulama işlemlerini yürüten ekibimizin sizden ek veya başka belge talep edebileceğini belirtmek isteriz. Belgelerimi nasıl yüklerim? Hesabınızı doğrulamanız sırasında, bilgisayar kamerasıyla belge yükleyip Kimliğinizi doğrulamanız istenilecektir. Yükle üzerine tıklayınca, yüzünüzle/selfili kimliğinizi yükleyebilmeniz için bilgisayar kameranızı aktifleştirmeniz VEYA Skrill Mobile App’ı indirmeniz önerilecektir. Şimdi Doğrula üzerine tıklayınca, bilgisayar kamerasyıyla kimliğinizin resmini alabileceğiniz ve selfi çekebileceğimiz Jumio sitesine yönlendirileceksiniz. Bu aşamada, doğrulamada kullanacağınız kimlik türünü seçmeniz, internet tarayıcınızın kamera paylaşımını etkinleştirmeniz ve belgenin resmini almanız istenilecektir. Ardından yüzünüzün resmini (selfi) çekmeniz istenilecektir.

Adres doğrulaması için bir kamu hizmeti faturası gibi, isminiz ve adresinizin yazdığı bir belge yüklemeniz istenilecektir. Not: İçeriğine göre bazı belgelerin iki yüzünü de yüklemeniz gerekebilir.

İstenilen belgeler bende yok. Ne yapmalıyım?

Maalesef, devlet tarafından verilme resimli ve geçerli belge yüklemeden hesabınızı doğrulayamayız.

Herhangi bir nedenden dolayı belgelerimi yükleyemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Belgelerinizi yüklemeye çalıştınız ancak sonuç alamadıysanız, lütfen aşağıdaki iletişim kanalını kullanarak bize e-posta gönderin. Lütfen karşılaştığınız hatayı da izah edin ve mümkünse ekran görüntüsü gönderin.
Not: halihazırda yalnız Jumio ile yüklenen belgeleri kabul ediyoruz. E-posta veya iletişim formuyla gönderilen belgeler incelemeye alınmaz.