Remember me nedir?

Remember me kişisel ve finansal bilgilerinizi güvenli bir şekilde koruyarak online alışverişlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayan bir özelliktir. Bilgisayarınızdan, tabletinizden veya mobil telefon cihazınızdan bir Skrill üyesi  satıcı sayfasına giriş yaptığınızda Remember me işaret kutusuna tıklayarak sayfaya bir sonraki girişinize kadar oturumunuzu açık bırakabilirsiniz. Bir defa oturumunuzu açık bırakma seçeneğini kabul ettiğinizde aynı cihaz ve tarayıcıyı kullanarak sonraki alışverişleriniz için Skrill giriş erkan sayfalarını atlamış olursunuz. 

1. Remember me’yı neden kullanmalıyım?

Remember me’yı etkinleştirme, size Skrill ödeme sayfasına doğrudan erişim sunmaktadır ve bu şekilde her alışverişiniz için giriş bilgilerinizi girme zahmetinden kurmaktadır.

2. Remember me ile hassas bilgilerim güvende tutulur mu?

Skrill, online ödeme işlemci pazarında var olan en son teknolojiye sahip, üstün güvenlik ve dolandırılıcılıkları önleme araçlarını kullanmaktadır. Beni Haıtlarla’yı en güvenli bir şekilde kullanmanız için birkaç önerimiz bulunmaktadır:

  • Tüm ödemeleriniz için aynı tarayıcıyı ve cihazı kullanmalısınız;
  • Eğer satıcılara yapacağınız para transferi dışında bir işlem yapmak istiyor iseniz dijital cüzdanınıza giriş yapmanız gerekecektir;
  • Remember me ile kullanılan cihazınızı 3. Kişiler ile paylaşmamalısınız.

3. Skrill, Remember me’yı kullanarak ne kadar bir süreliğine oturumumu açık tutmaktadır?

Eğer 6 ay boyunca Remember me özelliğini kullanarak belirli bir cihazdan giriş yapmadıysanız özellik otomatik olarak deaktifleştirilecektir.

4. Remember me’yı nasıl açabilirim?

Satıcının sayfasında giriş ekranın yanındaki işeret kutusuna tıklayarak Remember me’yı   aktifleştirebilirsiniz. 

5. Remember me’yı nasıl kapatabilirim?

Remember me özelliğini dilediğiniz zaman altta sıralanan yöntemlerden birini uygulayarak kapatabilirsiniz:

  • Satıcı sayfasına erişim sağladıktan sonra ‘’Çıkış Yap’’ düğmesine tıklayınız.
  • Dijital Cüzdanınıza giriş yapınız, Hesap Ayarları -> Hatırlanan Cihazlar -> Düzenle -> etkisiz bırakmak istediğiniz cihazın yanında yer alan Sil düğmesine tıklayınız.
  • Skrill Destek Ekibi ile iletişime geçiniz.

6. Bu seçeneği her satıcı için ayrı ayrı etkinleştirmeli miyim?

Tabi ki de hayır – ilk satıcı sayfasında giriş yapıp Bani Hatırla özelliğini etkinleştirdiğinizde aynı cihazı ve tarayıcıyı kullanmanız koşulu ile diğer tüm Bani Hatırla özelliğine sahip olan satıcıların sayfaları için geçerli olacaktır.

7. Bani Hatırla ile kaç cihaz kullanabilirim ve onları nasıl yönetebilirim?

Remember me özelliğini size ait 5 adete kadar cihazda aktifleştirebilirsiniz ve onların geçerliliğini skrill.com  sayfasından Dijital Cüzdanınıza giriş yaparak ve ‘Ayarlar’-> ‘Hesap Ayarları’ -> Remember me Cihazlarını Yönet’ bölümüne giderek kontrol edebilirsiniz. Cihazın yanında yer alan ‘Sil’ düğmesine tıklayarak  Remember me özelliğini bu cihaz için deaktifleştirebilirsiniz.