Jak mohu poslat peníze pomocí Send Direct?

Se Skrillem můžete posílat přímo na bankovní účty anebo do mobilních peněženek v 37 zemích. Naše služba vám zobrazí výhodný směnný kurz a veškeré poplatky ještě před odesláním. Služba využívá také špičkovou bezpečnostní technologii a technologii proti podvodům.

Pro zobrazení přehledu zemí, do kterých můžete posílat peníze, klikněte prosím zde.

Které informace potřebuji k použití služby Send Direct?

V podporované zemi můžete poslat peníze přímo na bankovní účet anebo na mobilní peněženku. Pro převod bude zapotřebí:

  • Jména příjemce;
  • Bankovních údajů příjemce nebo jeho čísla mobilního telefonu (pokud posíláte peníze do mobilní peněženky).

Další informace a návod k jednotlivým krokům postupu lze nalézt zde.

Někdy můžeme vyžadovat další informace o příjemci, jako např. kopii jeho identifikačního dokladu. Nestává se to často, ale pokud se vás to bude týkat, obdržíte e-mail, který vás tímto procesem provede.

V jaké měně peníze dorazí?

Můžete si vybrat z různých měn pro odeslání a příjem transakce. Abyste se vyhnuli dodatečným bankovním poplatkům za směnu měn, můžete: 

  • Poslat peníze v měně stejné jako je měna vašeho platebního prostředku (platební karta/ bankovní účet).
  • Poslat peníze ve stejné měně jako je měna účtu příjemce.

Je bezpečné posílat peníze pomocí send direct?

Skrill byl vyvinut se stejnými požadavky na bezpečnost a výkon jako webové stránky používané pro bankovní služby a obchodování s akciemi. Vaše přihlášení se k účtu, osobní údaje a veškeré peněžní transakce jsou zabezpečeny pomocí technologie Secure Socket Layer (SSL) s vysoce zabezpečeným 128bitovým šifrováním certifikovaným společností VeriSign.

Když pošlete platbu pomocí Skrillu, příjemce nedostane citlivé finanční informace jako informace o vaší platební kartě nebo číslo bankovního účtu.

Jaké poplatky účtujete?

Při použití Send Direct se účtuje poplatek za zpracování. Možné dodatečné poplatky zahrnují: 

  1. Vlastní poplatek společnosti MasterCard/ Visa/ Klarna/ Rapid Transfer, pokud je použijete pro svou transakci. 
  2. Samostatný poplatek za směnu měn účtovaný vaší bankou. 

Které směnné kurzy používáte?

Používáme kurzy Reuters, abychom byly co nejaktuálnější. 

Které platební metody mohou použít? 

K převodům Send Direct můžete v současnosti jako platební metodu použít kteroukoli ze svých karet MasterCard anebo Visa* a také Rapid Transfer a Klarma. Usilovně pracujeme na tom, abychom vám v budoucnu poskytli ještě více platebních metod.   

*Platební karty vydané v USA nelze použít pro platby se Send Direct.

Kolik můžu poslat a jak můžu zvýšit limit pro platby?

Limity pro platby závisí na platebním prostředku, který jste si zvolili a také na zemi do které platbu posíláte. Jakmile zadáte částku, která bude vyšší nebo nižší než stanovený limit, na obrazovce se vám zobrazí oznam o limitech.

Vaše limity mohou být navýšeny ověřením vašeho účtu nebo platebního prostředku, který pro platbu používáte. Pro více informací, jak ověřit svůj účet, klikněte prosím zde.

Musí mít příjemce platby Skrill účet, aby mohl obdržet peníze? 

Ne, k přijetí peněz pomocí naší služby Send Direct není Skrill účtu zapotřebí. Peníze na bankovní účet anebo mobilní peněženku můžete poslat pomocí své platební karty anebo bankovního účtu, které lze použít pro financování dané transakce. 

Jak dlouho trvá transakce pomocí Send Direct?

Jakmile vaše prostředky obdržíme, doručíme je buď okamžitě anebo do 24 pracovních hodin v závislosti na zemi příjemce, platebním prostředku, který jste si zvolili a také na dni v týdnu, kdy jste platbu uskutečnili. 

Mohu poslat peníze sám/sama sobě? 

Ano, musíte jen vyplnit své jméno a údaje o vaší bance, do které chcete peníze poslat, nebo své číslo mobilního telefonu, pokud platíte do mobilní peněženky. Postup je úplně stejný jako při posílání peněz někomu jinému.

Proč nemůžu pro Send Direct použít svůj zůstatek ze Skrill účtu? 
Váš zůstatek Skrill je třeba uchovávat odděleně kvůli bezpečnosti a dodržování předpisů. Namísto toho použijte k platbě svou platební kartu anebo bankovní účet.

Co se stane, když se můj převod prostřednictvím Send Direct nepodaří? 

Pokud bude transakce s platební kartou anebo bankovním účtem neúspěšná, obdržíte automatický e-mail s detaily o transakci. 

Pokud bude váš vklad úspěšný, ale z nějakého důvodu Send Direct nebude úspěšný, vaše platba bude co nejrychleji vrácena zpět na vaší kartu anebo bankovní účet. V sekci všechny transakce můžete sledovat momentální stav všech vašich transakcí.

Mohu zadat částku, která bude přijata? 

Ano, klikněte na kolonku Oni přijmou a můžete vyplnit částku, která bude přijatá. Částka, kterou musíte zaplatit vy, se pak zobrazí automaticky. 

Mohu svůj převod zrušit? 

Jakmile jsme vaší platbu obdrželi a poslali jí do vybrané zemi, platbu nelze zrušit.